SPRIEVODCA

Sprievodca > Cyklo > Dunajská cyklocesta > Kehlheim-Passau

REGENSBURG

Prejazd: stále po pravej strane Dunaja popod autostrádu A 93, Hölzländstr., Keplerstr., prejdeme okolo Steinerne Brücke, Thundorferstr., vľavo na Eiserne Brücke, za mostom šikmo vľavo Proskerstr., cez Grieser Steg, vľavo Andreasstr., vpravo Protzenweiherbrücke, na svetelnej križovatke vpravo cez Frankenbrücke, za mostom vpravo Holzgartenstr., vpravo Bedelgasse, popod Nibelungenbrücke priamo Johannisstr., vľavo Weichser Weg, hneď vpravo na Schwabelweiser Weg.
Z mesta sa dostaneme aj po Steinerne Brücke, na konci mosta vpravo Andreasstr., hneď vľavo Protzenweiherbrücke.
Do centra sa dostaneme ak pred mostom Steinerne Brücke odbočíme vpravo do niektorej uličky.
Mestom prechádza niekoľko miestnych a diaľkových cyklociest. Okrem už spomenutých Fünf-Flüsse-Radweg a Tour de Baroque je pre nás zaujímavá Regental-Radweg trasa Regensburg-Plzeň-Praha. Na hranicu do ČR je to približne 175 km.

Mesto leží na najsevernejšom ohybe Dunaja. Staré centrum mesta s radnicou bolo zapísané roku 2006 do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.
Steinerne Brücke (Kamenný most) postavený v rokoch 1135–1146. Vďaka tomuto 330 m dlhému románskemu mostu mesto zbohatlo na výbere mýta, pretože po stáročia sa jednalo o jediný most cez Dunaj medzi Ulmom a Wiedňou.
Historický stred mesta
Dóm sv. Petra
pamätihodnosti

WALHALLA

Asi 10 km za Regensburgom, na ľavej strane Dunaja vyčnieva Walhalla. Je to stavba v tvare antického chrámu (podľa panteónu v Aténach) postavená na objednávku kráľa Ludwiga I. v rokoch 1830-42.
V severskej mytológii je Valhalla (Valhöll) „Sieň padlých". V sieni slávy je 60 mramorových búst. V hornom rade pod číslom 073 je umiestnená busta Albrechta z Valdštejna.
Walhalla je chodníkom pre peších vzdialená od cyklocesty asi 500 m.
Walhalla


STRAUBING

Prejazd: od zimného štadióna ulicou Am Kinseherberg, vľavo na Theresien platz, okolo mestskej veže priamo na Ludwigsplatz, vľavo na Stadtgraben, hneď za mostom Schloßbrücke cez Dunaj vpravo Vogelauweg, za mostom Agnes-Bernauer-Brücke cez Starý Dunaj, vpravo Ziererstr.
Ak by sme sa chceli Straubingu vyhnúť, stačí z dediny Sossau ísť do 2 km vzdialeného Hornsdorfu, kde sa napojíme na Ziererstr.

Mestská veža "Stadtturm", je zároveň znakom mesta. Bola postavená v roku 1316 ako strážna a hasičská veža. Má päť vežičiek a je 68 m vysoká. Z vrchu veže sú pekné výhľady. Vo veži je zvonkohra, ktorá má 26 zvoncov a môže zahrať 130 melódií.
Historický stred mesta, pamätihodnosti

DEGGENDORF

Prejazd: Neusiedlerstr. popod diaľnicu, priamo Hans-Kramer-Str. Na križovatke s Hauptsr. vľavo do centra. Po návšteve centra vrátiť sa na križovatku a pokračovať po Hans-Kramer-Str., priamo Hengersbergerstr.
Asi 9 km za mestom v Niederalteichu začínajú dve cyklocesty:
Isarradweg 280 km dlhá cyklocesta, ktorá vedie zo Scharnitz an Mittenwald cez Bad Tölz a Mníchov do Niederalteichu.
Donau-Ilz-Radweg 50 km dlhá cyklocesta, ktorá vedie z Niederalteichu do Röhrnbachu. Tu sa pripája na cyklocestu Adalbert–Stifter–Radweg, ktorá nás zavedie až do ČR Nové Údolí (vlak).
viac.

Historický stred mesta, pamätihodnosti

PASSAU

Viď Passau - Bratislava Passau-Pöchlarn

top

Obsah

Dunajská cyklocesta


Donaueschingen - Passau

Úvod
Donaueschingen …
Donaueschingen-Ulm
Ulm-Kehlheim Kehlheim-Passau Kilometráž
Kempy

Passau - Bratislava

Úvod
Ako sa dostať Passau
Passau-Pöchlarn
Pöchlarn-Viedeň
Viedeň
Viedeň-Bratislava
Kilometráž
Kempy
Foto 2009
Foto 2017

Bratislava - Constanta

Kilometráž
Kempy
Mosty, kompy

 
© www.kstst.sk Valid XHTML 1.0 Strict